Zufriedenheitsgarantie • Versandkostenfrei ab 49€!

Zielone Zapachy - Dzień Św. Patryka 2022

Dzień Świętego Patryka 2022

17 marca 2022 obchodzimy Dzień Świętego Patryka! Jak w ogóle obchodzony jest ten dzień? Skąd wziął się festiwal?  A dlaczego kolor „zielony” odgrywa w tym dniu tak dużą rolę? Tutaj odpowiadamy na pytania dotyczące irlandzkiego święta. 

Mamy również dla Ciebie specjalną ofertę na Dzień Świętego Patryka od 11 do 17 marca 2022 r.W tym okresie możesz zaoszczędzić 50%na ponad 50 wiosenno-zielonych zapachach dla kobiet, mężczyzn i unisex z kodem „SAINT50”! 

Kiedy jest Dzień Świętego Patryka 2022? 

Jak co roku Dzień Św. Patryka obchodzony jest 17 marca. W 2022 roku święto przypada na czwartek. W przeciwieństwie do Irlandii, Dzień Świętego Patryka nie jest świętem państwowym w Niemczech. Niemniej jednak dzień ten staje się coraz ważniejszy także w Niemczech. 

Co obchodzone jest w Dzień Świętego Patryka?

Dzień Świętego Patryka to imieniny Świętego Patryka, narodowego świętego i patrona Irlandii. Dzień obchodzony jest nie tylko przez Irlandczyków, ale także przez ludzi na całym świecie. Na cześć św. Patryka obchodzone są w tym dniu różne zwyczaje, które do dziś przekształciły się w wielkie święto i radosne widowisko.

Kim był św. Patryk?

Św. Patryk jest jednym z najsłynniejszych świętych patronów Irlandii. Chociaż nie ma wiarygodnych faktów na temat niego i jego historii, rozpowszechniona jest legenda, że ​​podobno przyniósł chrześcijaństwo, a tym samym wiarę katolicką do Irlandii w V wieku. Mówi się również, że pozbył się wyspy węży. Mogłoby to jednak być również symbolem nawracania ludności i wyzwolenia z „niewłaściwej” wiary. Tak więc, jeśli wierzyć legendzie, był misjonarzem, a także wczesnym twórcą trendów, który sprawił, że koniczyna stała się modą w Irlandii. Święto obchodzone jest corocznie 17 marca, w rocznicę śmierci św. Patryka i jest świętem religijnym w Irlandii od ponad 1500 lat.

Frau am St. Patrick's Day ÉCLAT

O co chodzi z kolorem „zielonym”?

Jeśli obchodzisz Dzień Świętego Patryka, nie możesz uniknąć koloru „zielonego”. „Zielony” jest ważny dla Irlandczyków, ponieważ jest kolorem ich kraju. Irlandia jest często nazywana „Szmaragdową Wyspą” ze względu na zapierającą dech w piersiach scenerię. Ostatecznie, wraz z irlandzkim ruchem niepodległościowym w XVIII wieku, kolor stał się uosobieniem świadomości narodowej i tym samym stał się częścią ważnych uroczystości narodowych. Przez lata mieszkańcy „szmaragdowej wyspy” wnieśli w świat radość życia i entuzjazm dzięki Dniu Św. Patryka – a wraz z nim swój narodowy kolor.  W Dzień Świętego Patryka zieleń jest wszędzie – od włosów i ubrań, przez pomniki i rzeki, po napoje i jedzenie. Wszystko, co można pokolorować na zielono, świeci w tym dniu intensywną zielenią! 

Zielone zapachy

W świecie perfum i zapachów „zielony” to nie tylko kolor, ale także bardzo specyficzny zapach. Zielone zapachy lub zielone nuty w perfumach są czyste, świeże i rewitalizujące. Budzą tęsknotę za ogromem nietkniętej i czystej natury. 

Lekkie i przejrzyste przypominają świeżo skoszoną trawę, zmiażdżone liście, zalane deszczem lasy czy zroszone łąki. Zapachy pachną jak sama irlandzka wyspa.W ÉCLAT jest dokładnie 57 perfum, które można określić jako „zielone”. Ze względu na swoją świeżość i lekkość, zielone bliźniaki zapachowe są wyraźnymi ulubieńcami wiosny i nie powinno ich zabraknąć w żadnej kolekcji zapachów. 

ÉCLAT 010 St Patricks Day

ÉCLAT 010 Dla Kobiet 

010 przekonuje przyjemną kwiatowo-zieloną świeżością. Zapach przypomina świeże kwiaty cięte i nie może być bardziej odpowiedni na początek wiosny! 

DO ZAPACHU

ÉCLAT 787 St Patricks Day

ÉCLAT 787 VIP Dla Mężczyzn

Również zielony, ten zapach obiera nieco inny kierunek: niezwykłe owoce, egzotyczne przyprawy i aromatyczne drewno tworzą zapach stanowiący klasę samą w sobie.

DO ZAPACHU

ÉCLAT 962 St Patricks Day

ÉCLAT 962 Unisex

Perfumy dla niej i dla niego ukazują cudownie zieloną stronę owoców cytrusowych. Zielony zapach jest różnorodny i przypomina bogaty ogród na wybrzeżu Morza Śródziemnego. 

DO ZAPACHU

Zapach Irlandii

Zapachem, który prawdopodobnie najmocniej reprezentuje Irlandię, jest nasz nr 742. Bliźniaczy zapach dla mężczyzn umiejętnie oddaje irlandzki nastrój. Zapach zabiera użytkownika w olfaktoryczną podróż na Szmaragdową Wyspę. 

Świeże i wodne nuty ucieleśniają chłodną morską bryzę, która wieje wzdłuż wyspy, poruszając morze i ochładzając ląd. Drzewno-korzenne i zielone akcenty oznaczają nietkniętą, zieloną i omszałą naturę wyspy, jej krajobrazy pełne drzew, traw i ziół. Ten zapachowy bliźniak potrafi wypełnić całą atmosferę Szmaragdowej Wyspy w jednej butelce. Niech ten kuszący, aromatyczny i męski zapach zabierze Cię w podróż do Irlandii.

DO ZAPACHU

742 St Patricks Day

Jak obchodzony jest Dzień Świętego Patryka?

OChociaż pierwotnie święto irlandzkie, Dzień Świętego Patryka jest teraz obchodzony również przez wielu nie-Irlandczyków. Irlandzcy emigranci przynieśli na świat zwyczaj, a także święto Halloween. Oprócz noszenia zielonych ubrań i spożywania zielonego jedzenia i napojów, 17 marca w wielu dużych miastach obchodzone są duże parady. 

Te parady nie są unikalne dla Irlandii. Bo nie tylko w stolicy Irlandii Dublinie w tym dniu odbywa się barwny festiwal folklorystyczny. Największe wydarzenia odbywają się w największych miastach na całym świecie, takich jak Nowy Jork, Chicago, Monachium, Londyn czy Manchester.

A w ÉCLAT?

Wspaniałe święto, które celebruje kolor zielony we wszystkich jego aspektach. W ÉCLAT świętujemy Dzień Św. Patryka z 50% zniżką na nasze zielone odpowiedniki zapachowe. Od 11 marca do Dnia Św. Patryka, 17 marca, użyj kodu „SAINT50”, aby zaoszczędzić 50% na wszystkich zielonych zapachachgrünen Düfte

Zanurz się teraz w świat zielonych zapachów. Nieważne, czy to mężczyźni, czy kobiety, „zielony” pasuje każdemu. Z tego powodu orzeźwiający zapach można znaleźć nie tylko w perfumach damskich i męskich, ale także w niektórych zapachach unisex. 

Wraz z początkiem Fwiosny tego roku, w niedzielę 20 marca, nadszedł idealny czas, aby zamienić ciężkie i słodkie zimowe perfumy na świeższe i bardziej wodne zapachy.

Na zewnątrz w końcu robi się cieplej, a przyroda budzi się do nowego, zielonego życia. Im cieplejsza pogoda, tym lżejsze powinny być perfumy. Zielone zapachy to idealny początek wiosny, a latem zapewniają orzeźwienie. Świętuj wiosnę w tym roku swoim ulubionym zapachem w kolorze zielonym! 

*Gültig vom 11.03. bis zum 17.03.2022 nur für Endkunden und nur auf die ausgewiesenen Produkte. Nicht kombinierbar mit anderen Aktionen oder Rabatten.

ÉCLAT
2022-03-07 15:26:00

 Przewodnik po makijażu - Make-up Pinsel Guide - ÉCLAT
21.04.2022
Make-up Pinsel Guide
Masło Shea i D-panthenol - co wyróżnia nasz krem ​​do ciała! - Masło shea i D-panthenol: krem ​​do ciała ÉCLAT
15.03.2022
Masło Shea i D-panthenol - co wyróżnia nasz krem ​​do ciała!
Zielone Zapachy - Dzień Św. Patryka 2022 - Dzień Św. Patryka 2022: Wyprzedaż zielonych zapachów
07.03.2022
Zielone zapachy na Dzień Świętego Patryka
Starke Frauen - Weltfrauentag 2022 - Międzynarodowy Dzień Kobiet 2022: Silne Kobiety
28.02.2022
Silne kobiety
Nowości tutaj? Zarejestruj się
Zapomniałeś/aś hasła?